Araplar ‘Zamanı Geldi’ Diyerek Türkiye İçin Harekete Geçti

Etrebi, Uluslararası Arap Bankacılık Zirvesi’nde yaptığı açıklamalarda, Türkiye ekonomisinde olumlu gelişmeler yaşandığını ve yeni ekonomi yönetimiyle birlikte önemli politikaların hayata geçirildiğini ifade etti.

Etrebi, Türkiye ile Arap ülkeleri arasındaki ticaret hacminin yaklaşık 73 milyar dolara ulaştığını ve bu yıl Arap ülkelerinden Türkiye’ye yaklaşık 10 milyon turistin gelmesinin beklendiğini söyledi. Ayrıca, Türkiye ile Mısır arasında son dönemde dostane gelişmeler yaşandığını belirterek, iki ülke arasındaki turizm ve ticaretin artmasının beklendiğini dile getirdi.

Türkiye’nin bankacılık sektöründeki fırsatların arttığını vurgulayan Etrebi, Türkiye ekonomisinin geçen yıl yüzde 4,5 büyüdüğünü ve bu yıl da önemli bir büyüme yakalamasının beklendiğini ifade etti. Enflasyonun önümüzdeki yıllarda daha da düşmesiyle birlikte Türkiye’ye yatırım için olumlu işaretlerin arttığını belirtti.

Etrebi, Türkiye ile Arap ülkeleri arasındaki ticaret hacminin her yıl ortalama yüzde 10 arttığını ve bu oranın daha da yükselebileceğini öngördüğünü söyledi. Ticari ilişkilerde sanayi ve turizmin önemine dikkat çeken Etrebi, dijital dönüşüm ve dijital bankacılık konularında da karşılıklı faydaların bulunduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x